mam trzy latka, trzy i pół...

mam trzy latka, trzy i pół...

…sięgam brodą ponad stół. A to znaczy, że mogę zacząć uczyć się języka obcego na dodatkowych zajęciach. 

 

Akulturacja i nauka

Nie jest prawdą, że wychowując się czy przebywając za granicą kilkuletnie dzieci uczą się języka tak jak w szkole. Nabywają go naturalnie poprzez akulturację językową. Innymi słowy przejmują język kultury i otoczenia, w których się znajdują - osłuchują się, chłoną melodię języka i akcent. Odpowiednikiem takiej formy zanurzenia językowego, wspartą dodatkowo właściwym zapleczem metodycznym są kursy języka angielskiego, które w Live prowadzimy dla Państwa dzieci. Dlaczego warto zapisać dziecko na angielski do szkoły języka angielskiego Live już w wieku trzech lat?

Korzyści

Dzieci w wieku przedszkolnym mają zdecydowanie większą szansę na wykształcenie znacznie płynniejszej wymowy niż ich rówieśnicy, którzy nie uczęszczają na kurs języka angielskiego. Wszystko to dzięki piosenkom i rutynom językowym pojawiającym się na każdych zajęciach. Regularne powtarzanie struktur językowych (nie tylko samego słownictwa!) w przyjaznej i zabawowej atmosferze sprawia, że dzieci szybciej przyzwyczajają się do języka i wynoszą go poza nasze sale, śpiewając piosenki poznane w trakcje zajęć. Dodatkowo, istnieje spora szansa, że mali kursanci już na tym etapie postawią pierwsze kroki na drodze ku lepszemu zapamiętywaniu niuansów językowych. Wyrobią w sobie także pierwsze nawyki skutecznej i systematycznej nauki języka. Wszystko to w atmosferze dobrej zabawy, która trwa dokładnie tyle, na ile możemy sobie pozwolić, czyli…

Minut 50

Dwa spotkania w tygodniu po 50 minut dla 4-6 latków zapewniają na tym etapie idealną dawkę języka. Częste zmiany aktywności podczas zajęć współgrają z możliwością utrzymania uwagi przez dzieci. Regularność spotkań z kolei nie pozwala zapomnieć o frajdzie, jaką sprawia nauka angielskiego na dywanie. Jeśli natomiast w młodym człowieku drzemie dusza artysty, z pewnością spełni się on na unikalnych zajęciach Live Art for Kids, które łączą w sobie elementy plastyki i języka angielskiego. Zajęcia te dostosowane są dla dzieci już od 3 roku życia i podzielone są na dwa bloki: 30 minut języka angielskiego i 60 minut zajęć plastycznych, podczas których dzieci tworzą pobudzające wszystkie zmysły prace, a język angielski przemycany jest przez naszych lektorów poprzez nieinwazyjne wprowadzanie nazewnictwa rzeczy czy wykonywanych czynności. 

Nie oczekujemy cudów

Wiemy, że po całym roku spotkań z językiem angielskim nasi najmłodsi słuchacze nie będą wypowiadali się płynnie, pełnymi konstrukcjami. Jesteśmy jednak pewni, że dzięki tym zajęciom zrobią najtrudniejszy, pierwszy krok na drodze do zadowalającego opanowania języka angielskiego.

Czekamy na Was

Każdy młody słuchacz jest mile widziany ze swoimi opiekunami w biurze Live . Zapraszamy do zapisów na kurs języka angielskiego dla dzieci pod numerem 530-061-766 / 731-404-134 lub mailem: biuro@live.edu.pl No i oczywiście zapraszamy na lekcje pokazowe, których terminy podamy już wkrótce. 

Autor: szkoła językowa Live

angielski dla najmłodszychkursy angielskiego dziecinauka angielskiego