karate, basen, a może angielski?

karate, basen, a może angielski?

Zajęcia i zainteresowania

Karate, judo, basen, konie, tańce… - warto rozwijać zainteresowania dzieci i umożliwiać im branie udziału w zajęciach dodatkowych, które wszechstronnie je rozwijają. Taniec to przecież więcej niż pląsanie po parkiecie, to także rytmika i koordynacja. Basen to nie tylko taplanie się w wodzie, ale i właściwa postawa, relaks i wzmocnienie mięśni. Język angielski natomiast to nie tylko poprawa ocen w szkole.


Co daje język angielski?

Z uwagi na formę grupową zajęć, kurs języka angielskiego pozwala na wzmocnienie pewności siebie w kontakcie z innymi osobami. Uczy także słuchania, skupienia, wytrwałości i systematyczności w dążeniu do celu. Ponadto, dzięki bogatemu programowi opartemu na ciekawostkach wziętych z rozmaitych dziedzin życia, pomaga w odnalezieniu swojego “konika” i otwiera drzwi do ogromnej ilości wiedzy niedostępnej dla osób znających tylko język polski (ponad 90% treści znajdujących się w zasobach Internetu napisane jest właśnie w języku angielskim). 
 

Język angielski a zarobki

Znajomość języka angielskiego jest także niezbędna do osiągnięcia sukcesu na polu zawodowym.
Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń z 2017 roku mediana wynagrodzeń pracowników z zaawansowaną znajomością języka angielskiego (na poziomie C1/C2) wynosiła 6 076 zł, a połowa tej grupy badanych zarabiała w przedziale od 4,2 tys. zł do 9,6 tys. zł brutto miesięcznie. Im mniejsza znajomość języka, tym niższa płaca. Zarobki słabo znających angielski wynosiły 3,6 tys. zł, a tych bez znajomości języka - 3 493 zł. Niestety nie udało nam się znaleźć badań badających zależność pomiędzy zajęciami judo czy basenem a zarobkami. Być może dlatego, że nikt takich badań nie przeprowadził, a być może dlatego, że zajęcia językowe są jedynymi, które realnie przekładają się na wzrost zarobków.
 

Postaw na język angielski

Wybierając we wrześniu zajęcia dodatkowe dla swoich dzieci warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić, które z nich będą tymi priorytetowymi i pod które będziemy się starali ustawiać plan tygodnia. Warto przy tym pamiętać, że przy zajęciach językowych kluczowym elementem będzie dopasowanie dziecka do właściwej grupy zarówno pod względem poziomowym, jak i wiekowym. Takie dopasowanie dzięki dwustopniowej rekrutacji - krótkiemu testowi gramatycznemu połączonemu z rozmową w języku angielskim i rozmową z opiekunami jest możliwe w Live. Liczba grup najlepiej odpowiadająca potrzebom dziecka jest zazwyczaj ograniczona, dlatego lepiej poświęcić chwilę czasu na żonglerkę dostępnymi terminami w stajni czy w studio tańca niż liczyć na to, że dziecko odnajdzie się w grupie zupełnie nieodpowiadającej jego potrzebom językowym.  
 

Język angielski już dziś!

Autor: Szkoła Językowa Live

kursy angielskiego dziecinauka angielskiegoporadnik