jak wybrać szkołę językową w Łodzi - 5 wskazówek, które pomogą Ci znaleźć szkołę językową dla Twojego dziecka

jak wybrać szkołę językową w Łodzi - 5 wskazówek, które pomogą Ci znaleźć szkołę językową dla Twojego dziecka

Wakacje w pełni. Czas na wypoczynek i oddech po ciężkim roku szkolnym. Warto wykorzystać ten wolny czas na zastanowienie się, jak wspomóc dzieci w kolejnym roku szkolnym i dać im szansę na rozwinięcie swoich zainteresowań, ale także wiedzy i umiejętności językowych. Jeśli myślisz, że po wpisaniu w wyszukiwarkę: angielski łódź, język angielski łódź albo fce łódź i kliknięciu w pierwszy link uda Ci się znaleźć najlepszą szkołę,  być właśnie dałeś nabrać na chwyt reklamowy. Dziś w pięciu punktach podpowiemy Wam na co zwracać uwagę przy wyborze szkoły językowej w Łodzi.

1 Rozmowa z metodykiem, zbadanie poziomu

Metodyk - czyli osoba, która po weryfikacji poziomu pozwoli dobrać najlepszy kurs, grupę i lektora dla Twojego dziecka.

 

Nie każda szkoła języka angielskiego w Łodzi organizuje spotkania z metodykiem, czyli osobą, która po weryfikacji poziomu pozwoli dobrać najlepszy kurs, grupę i lektora dla Twojego dziecka. Część szkół wcale nie zwraca uwagi na poziom zaawansowania językowego dziecka i przypisuje je do z góry ustalonych grup opartych jedynie na kryterium wieku: piątoklasiści z piątoklasistami. Dobra szkoła językowa zorganizuje dla Ciebie i Twojego dziecka spotkanie. Zbada poziom zaawansowania językowego poprzez rozmowę i quiz/test językowy i opowie jak będzie wyglądał kurs językowy Twojego dziecka. Będziesz mieć też szansę uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania. 

2 Niska cena to nie zawsze atut

Paragony grozy ze szkół językowych potrafią wyczyścić niejeden portfel.

 

Rozpiętość cenowa za kurs języka angielskiego dla dzieci w Łodzi waha się pomiędzy 600 PLN a 1100 PLN za semestr. Niska cena za kurs językowy może oznaczać brak wykwalifikowanej kadry albo konieczność wniesienia opłat dodatkowych, na przykład za podręczniki do nauki (koszt nawet 200 PLN - w Live za darmo). Wysoka cena za kurs też nie gwarantuje sukcesów Twojego dziecka w nauce języka - może być zwyczajnie wyssana z palca, szczególnie wtedy, kiedy wybrana szkoła językowa nie potrafi przedstawić argumentów stojących za wygórowaną stawką. Przy okazji, dobra szkoła językowa nie ukrywa cennika przed swoimi klientami i można go znaleźć na stronie internetowej.

3 Opinie innych rodziców

Skuteczne kursy językowe dla dzieci to zadowoleni rodzice. Ich opiniom warto zaufać.

 

Skuteczne kursy językowe dla dzieci to zadowoleni rodzice. Warto poszperać na Google i Facebooku i poszukać opinii wystawionych szkole językowej przez klientów. Wiadomo, że im więcej pozytywnych opinii tym lepiej. Nie zatrzymujcie się jednak na pierwszych kilku opiniach i koniecznie sprawdźcie czy pochodzą od prawdziwych osób i czy nie zostały przypadkiem zakupione. Zawsze możecie zadać pytanie na grupach na Facebooku: Łódź Teofilów, Łódź Bałuty, itd.

4 Kontrola Jakości

Był okres, kiedy szkoły językowe w Łodzi wyrastały jak grzyby po deszczu. Dziś po trudnym pandemicznym roku, na rynku zostały tylko te, które dzięki swojemu doświadczeniu i długoletniej działalności wiedziały jak zadbać o klientów. Jakość obsługi, łatwość kontaktu i poczucie bycia zaopiekowanym są równie ważne w wyborze szkoły językowej. Warto też prześledzić historię i sprawdzić czy szkoła językowa może poszczycić się nagrodami i tytułami od renomowanych partnerów, takich jak Cambridge English - instytucji odpowiadającej za organizację międzynarodowych egzaminów: First (FCE), Advanced (CAE) i Proficiency (CPE).

5 Ścieżka rozwoju i egzaminy

Warto wybrać taką szkołę, która w swojej ofercie będzie miała możliwość przygotowania Twojego dziecka do egzaminów i możliwość zdawania ich na miejscu.

 

A skoro już o egzaminach mowa, szukając kursu języka angielskiego dla dziecka w Łodzi warto także upewnić się czy szkoła językowa naszego wyboru przygotowuje do międzynarodowych egzaminów Cambridge oraz do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego (o korzyściach  płynących ze zdawania egzaminów pisaliśmy tutaj). Warto wybrać taką szkołę, która w swojej ofercie będzie miała możliwość przygotowania Twojego dziecka do egzaminów i możliwość zdawania ich na miejscu, w środowisku w którym będą czuli się bezpiecznie. W Łodzi tylko kilka szkół językowych oferuje taką możliwość.

Podsumowanie

Wybór szkoły językowej i kursu języka angielskiego dla Twojego dziecka to decyzja, którą należy rozważyć dokładnie. W grę poza niewygórowaną ale i nie za niską ceną, wchodzi także: przygotowanie do międzynarodowych egzaminów, przejrzystość zdobywania kolejnych umiejętności językowych, opinie innych rodziców i poczucie bycia zaopiekowanym.

Sprawdź sam czy wszystko to znajdziesz w szkole języków obcych Live w Łodzi. Skontaktuj się z nami telefonicznie 530-061-766 / 731-404-134 albo mailowo biuro@live.edu.pl . Możesz też już dzisiaj umówić się na rozmowę z naszym specjalistą na https://booking.live.edu.pl 

Autor: szkoła językowa Live

nauka angielskiegoporadnik