Angielski dla dzieci w wieku 2-6 lat

Kurs angielskiego dla dzieci

Kursy angielskiego dla dzieci organizowane przez Live odpowiadają naturalnej formie przyswajania języka przez akulturację językową. Podczas nauki najmłodsi poznają nie tylko nowe słówka, ale uczą się mówić pełnymi zdaniami, wykorzystując poznane konstrukcje. Osłuchują się także z językiem, uczą się jego melodii oraz akcentu. Kurs angielskiego dla dzieci w Live jest odpowiednikiem naturalnej formy zanurzenia językowego. Jednocześnie zajęcia są wzbogacone odpowiednim zapleczem merytorycznym.

Rozpoczęcie nauki angielskiego w wieku przedszkolnym to dla Twojego dziecka dużo większa szansa na wykształcenie wymowy typowej dla rodowitych mieszkańców Wielkiej Brytanii. Bazując na wiedzy oraz wieloletnim doświadczeniu przygotowaliśmy program nauczania dostosowany do potrzeb i możliwości najmłodszych. Lektorzy z wykształceniem kierunkowym wprowadzają przyjazną atmosferę podczas zajęć. To pozwala dzieciom szybciej przyzwyczaić się do języka przez udział w angażujących grach, zabawach i konwersacjach. Długość i zakres merytoryczny zajęć są dostosowane do wieku kursantów. Zmiany aktywności podczas zajęć pomagają zachować maksymalne skupienie i efektywność nauki.

Nauka angielskiego dla dzieci w Live obejmuje także zajęcia Live Art For Kids dostosowane dla dzieci od 3 roku życia. Łączą one elementy plastyki i języka angielskiego. Podczas tworzenia kreatywnych prac najmłodsi przyswajają nazewnictwo rzeczy oraz wykonywanych czynności.

Znasz już metodę Teddy Eddie?

W szkole Live wdrożyliśmy także naukę angielskiego dla dzieci metodą Teddy Eddie. Dzięki niej najmłodsi poznają pierwsze 2 tysiące słów i przygotowują się do bardziej zaawansowanych etapów nauki. Teddy Eddie to metoda stworzona z myślą o najmłodszych. Nauka angielskiego odbywa się w niewielkich grupach i ma formę zbawy. Program nauczania zawiera duży zasób słów, które są wprowadzanie i ćwiczone w zadaniach. Jednocześnie zakres zajęć jest bardzo elastyczny, co umożliwia dostosowanie do możliwości i potrzeb dzieci w różnym wieku oraz na odmiennym poziomie zaawansowania.

Metodyka Teddy Eddie bazuje na trzech kluczowych założeniach:

1. Efekt zanurzenia w języku można uzyskać nie poprzez naukę całych zdań, tekstów i dłuższych wypowiedzi.
  2. Nauka angielskiego dla dzieci musi bazuje na zabawie i osłuchaniu, ale również osiąganiu wymiernych efektów oraz motywowaniu do używania języka obcego po zakończeniu zajęć.
  3. Zawartość merytoryczna powinna uwzględniać nowoczesne nagrania, humor, nawiązania do gier komputerowych i kreskówek, aby merytoryczna przemawiała do współczesnego dziecka.

Ważnym aspektem metodyki Teddy Eddie jest kontakt lektora z rodzicami. Będziesz otrzymywać od nas regularne informacje w formie ustnej oraz pisemnej na temat postępów Twojego dziecka.

W ramach metodyki Teddy Eddie prowadzimy zajęcia na trzech poziomach zaawansowania:

1. Teddy Eddie START – kurs przygotowany dla dzieci w wieku 2-3 lat. Podczas zajęć najmłodsi uczą się reagować  na polecenia w języku angielskim. Poznają pierwsze zdania, piosenki i bajki w obcym języku. Celem kursu jest zaszczepienie w dziecku miłości do języka angielskiego.
  2. Teddy Eddie Standard – kurs przygotowany z myślą o dzieciach w wieku 4-5 lat. W czasie zajęć mali kursanci odgrywają scenki i bajeczki oraz uczestniczą w grach wymagających użycia języka obcego. Podczas zajęć dzieci poznają nawet kilkaset słów używanych w konkretnych zdaniach i kontekstach. Po zakończeniu tego etapu dziecko nabywa umiejętność prowadzenia pierwszych rozmów po angielsku.
  3. Teddy Eddie ABC – kurs przygotowany dla dzieci w wieku 5-6 lat. W czasie zajęć najmłodsi rozpoczynają przygodę z czytaniem pojedynczych słów i zdań. Po zakończeniu kursu dziecko będzie mówić pełnymi zdaniami, opowiadać historyjki oraz rozmawiać po angielsku w czasie zajęć.

Angielski dla dzieci w Live to nauka, która staje się prawdziwą przygodą. Zapewnij swojemu dziecku wielką frajdę i zadbaj o naturalne oswajanie z językiem angielskim.