Nauka języka od drugiego semestru? Czy tak się da?

Nauka języka od drugiego semestru? Czy tak się da?

Czy warto dopisać się do kursu językowego w trakcie trwania roku szkolnego?

To pytanie często pada w rozmowach telefonicznych i mailach, które do nas wysyłacie w okolicy początku nowego roku. Z tym pytaniem często wiążą się dodatkowe wątpliwości, które rozwiejemy w tym artykule, by pomóc Wam podjąć właściwą decyzję.

Czy ja lub moje dziecko odnajdzie się w grupie, która od kilku miesięcy ma zajęcia?
Tak. Oczywiście, pierwszych kilka zajęć może okazać się nieco trudne. Szczególnie, jeśli nawiązywanie nowych znajomosci nie jest naszą mocną stroną. Jednak w szkole językowej Live lektorzy prowadzący zajęcia, dbają o dobrą atmosferę i o to by każdy słuchacz i słuchaczka czuli się swobodnie.

Czy muszę zaliczyć pierwszy semestr?
Nie. Nie ma obowiązku zaliczania pierwszego semestru. Po rozmowie z metodykiem i wypełnieniu krótkiego quizu leksykalno językowego (o tym więcej poniżej) dobierzemy dla Ciebie i Twojego dziecka najlepszy możliwy poziom, tak by nauka języka była przyjemnością przynoszącą wymierne efekty językowe, bez konieczności nadrabiania materiału, który został zrealizowany w minionym semestrze.

 

Czy mogę wypróbować zajęcia zanim podpiszę umowę?
Tak. Umowę można podpisać po sprawdzeniu jak wygląda nauka w szkole Live na lekcji pokazowej.

 

Czy dostanę potwierdzenie uczestnictwa w kursie?
Tak. Jeśli takie potwierdzenie będzie potrzebne, można zgłosić zapotrzebowanie do biura Live, które wystawi stosowny dokument, poświadczający udział w kursie na danym poziomie wraz z liczbą zrealizowanych godzin.

 

Czy zdążę się przygotować do egzaminu Cambridge lub egzaminu ósmoklasisty?
Wszystko zależy od predyspozycji, motywacji i chęci do nauki. Nic nie stoi na przeszkodzie, by opanować materiał na tyle, żeby pokusić się o możliwość podejścia do egzaminów Cambridge First (FCE), Advanced (CAE) czy Proficiency (CPE). Decyzję tę warto jednak podjąć wspólnie z doświadczonym lektorem prowadzącym zajęcia, który pomoże dokonać właściwego wyboru.  Sam egzamin to koszt kilkuset złotych. W Live zależy nam na tym, żeby każde podejście do egzaminów wiązało się z sukcesem. Jeśli chodzi o egzamin ósmoklasisty, w szkole językowej Live trwają kursy przygotowujące z polskiego, angielskiego i matematyki. Mamy na nich jeszcze pojedyncze miejsca i lepiej zacząć później niż wcale. Informacje o kursach można uzyskać na naszej stronie, pisząc do nas na biuro@live.edu.pl albo dzwoniąc pod 530 061 766 lub 731 404 134.

 

Czy nauczę się czegokolwiek w jeden semestr zamiast dwóch?

Oczywiście! I ponadto zaoszczędzisz jeden semestr na przyszłość. Jeśli miałeś już kontakt z językiem, odświeżysz sobie to czego potrzebujesz i ruszysz z nami w dalszą przygodę w kolejnym roku szkolnym na wyższym poziomie. Jeśli dopiero zaczynasz się uczyć, zaliczysz mocny, intensywny start, który z pewnością doda Ci skrzydeł i sprawi, że zechcesz dalej uczyć się języka w kolejnym roku.

Jak się zapisać?
Najprościej wejść na stronę internetową naszej szkoły językowej wybrać zakładkę kursy, interesujący nas kurs językowy i preferowaną formę kontaktu. W szkole językowej Live dbamy o to, by każdy kursant i kursantka znaleźli się w grupie na właściwym poziomie, dlatego poprosimy Ciebie albo Twoje dziecko o wypełnienie krótkiego quizu językowego online, następnie zaprosimy na bezpłatne spotkanie z metodykiem i krótką rozmowę o oczekiwaniach i językowych celach, a potem na lekcję pokazową.

 

Podsumowując, odpowiedź na pytanie: “czy warto dopisać się do kursu językowego w trakcie trwania roku szkolnego?” jest bardzo prosta - tak warto.

Autor: szkoła językowa Live

advanced (CAE)first (FCE)język hiszpańskijęzyk niemieckijęzyk włoskikursy dla dziecikursy językowekursy językowe dla dorosłychkursy językowe dla dzieciporadnikproficiency (CPE)