motywacja na 6 czyli 6 sposobów jak nie rezygnować

Po długim urlopie ciężko wrócić do pracy prawda? Podobnie jest z nauką języków. Nieważne czy wracamy po wakacjach, czy po dłuższym wypoczynku. Chęci często brakuje. Jak więc się zmotywować na nadchodzący rok i sprawić, żeby tej motywacji nie zabrakło w jego trakcie ? Mamy dla Was 6 pomysłów jak tego dokonać:

1. Weźcie ze sobą na kursy językowe drugą osobę, która pomoże Wam w chwilach słabości i z którą będziecie mogli przećwiczyć materiał poznany na zajęciach.

2. Lubicie korzystać z kalendarzy i plannerów? Wpiszcie do nich niezmazywalnym długopisem i wielkimi literami, że danego dnia o danej godzinie macie kurs językowy spotkanie ze znajomymi w języku obcym, którego nie możecie odpuścić.

3. Zapłaćcie za cały kurs językowy z góry. Nie dość, że wyjdzie Was to taniej, to jeszcze nie będziecie musieli pamiętać o comiesięcznych płatnościach, a i ciężej będzie zrezygnować z podjętej decyzji.

4. Wyznaczcie sobie cel, który byłoby cieżko osiągnąć bez znajomości języka. Lepsza komunikacja podczas gier online, awans w pracy, zawrotna kariera w Hollywood, a może oglądanie Netflixa bez napisów?

5. Kolekcjonujcie egzaminy! Macie YLE czas na KETa, macie KETa czas na PETa, zaczynacie od Firsta - żaden problem, przed Wami jeszcze Advanced i Proficiency Stańcie się lepsi od swoich nauczycieli i rozmawiajcie swobodnie!

6. Zacznijcie działać. Po prostu zapiszcie się już dziś!

Polecamy wybór jednego pomysłu. Kolejne pięć będziecie mogli wykorzystać w następnych latach nauki. A jak już wykorzystacie wszystkie, zawsze możecie zacząć jeszcze raz!

W Live rekrutacja trwa cały czas i  już dzisiaj możecie zapisać się na darmową rozmowę z metodykiem.

Autor: szkoła językowa Live

kursy angielskiego łódźporadnik