Jak zacząć uczyć się języka obcego innego niż angielski?

Jak zacząć uczyć się języka obcego innego niż angielski?

Odpowiedzi na to pytanie poszukują głównie dorośli: ci dbający o edukację swoich dzieci i ich dalszy rozwój językowy jak i ci poszukujący możliwości samorozwoju i awansu w pracy oraz wszyscy ci, dla których znajomość jednego języka obcego to za mało. Ale od czego zacząć?

 

Od lekcji pokazowej.

Prawdopodobnie, nic bardziej nie sprawi, że uda Wam się wybrać właściwy kurs językowy dla siebie albo swojego dziecka, niż przetestowanie wybranego języka na żywo na lekcji pokazowej. Poza pierwszym kontaktem z językiem i jego melodią macie szansę zapoznania się z lektorami prowadzącymi zajęcia, na poznanie szkoły i panującej w niej atmosfery oraz okazję do zadania pytań i podpisania umowy, jeśli będziecie zdecydowani. Szkoła językowa Live organizuje dla Was co roku serie lekcji pokazowych. Tutaj możecie sprawdzić jakie lekcje czekają na Was w tym i w nadchodzącym tygodniu.

Od kilku lekcji pokazowych.

Prawdopodobnie, nic bardziej nie sprawi, że uda Wam się wybrać właściwy kurs językowy Jeśli obraliście już cel i wiecie doskonale na lekcje jakiego języka obcego chcecie uczęszczać - super. Jeśli jednak wciąż wahacie się przed podjęciem ostatecznego wyboru, dlaczego zatrzymywać się na jednej, skoro można pójść na kilka lekcji pokazowych. Język włoski, język francuski, język hiszpański i język niemiecki, to te najbardziej wiodące obok języka angielskiego, których z przyjemnością uczą się zarówno dzieci jak i dorośli. Oczywiście warto uczyć się każdego z nich, ale często bywa tak, że jeden przypasuje nam zwyczajnie bardziej. Lekcje pokazowe dają szansę sprawdzenia, gdzie w naszym przypadku to “bardziej” się znajduje.

Od sprawdzenia oferty.

Kursy językowe języków innych niż angielski potrafią być drogie i do tego organizowane w sposób niedbały przez szkoły językowe, zatrudniające np. wyłącznie Native Speakerów, którzy traktowani są jak magnes na klientów. Prawda okazuje się bolesna już po kilku zajęciach, kiedy mówienie faktycznie stoi na wysokim poziomie, ale zazwyczaj nie idzie za tym żadna konkretna nauka wspierająca pozostałe aspekty nauki języka obcego: czytanie, słuchanie i pisanie. Warto zatem dowiedzieć się więcej, kim są osoby, które będą nas uczyły i jakie jest ich dotychczasowe doświadczenie. Dobrym pomysłem jest także zasięgnięcie opinii wśród znajomych czy sprawdzenie opinii o danej szkole czy to na Facebooku czy na Google. 

Od chęci i zainteresowań.

Silna motywacja jest jednym z kluczowych czynników, który pozytywnie wpływa na naukę języka obcego. Warto zatem zadać sobie pytanie: czy to jest właśnie to czego chcemy, a następnie ustalić językowy cel, do którego będziemy dążyli i który pomoże nam zrealizować plany czy marzenia w innej sferze naszego życia. Kursy językowe wymagają systematyczności i poświęcenia czasu również poza sala lekcyjną. Nie znaczy to oczywiście, że cały ciężar nauki spoczywa na Waszych barkach. Właściwie przygotowany kurs językowy pozawala się rozwijać podczas jego trwania, ale też pokazuje, jak samodzielnie pracować z językiem.

Od wieku - kursy językowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W przypadku dzieci dobrze jest rozpocząć naukę kolejnego języka obcego od wieku 9-10 lat, ale nie jest to reguła, której trzeba się trzymać za wszelką cenę. Dzieci potrafią zaskakiwać, a ich umiejętności językowe często rozwijają się w szybkim tempie i pozwalają na naukę dwóch lub więcej języków równocześnie wcześniej niż wspomniane minimum. Jeśli chodzi zaś o dorosłych - ograniczeń brak :) Choć, częstymi barierami przed dalszym rozwojem i osiąganiem kolejnych celów językowych bywają strach i brak czasu, to jednak kursanci Live udowadniają, że każdą z nich można pokonać.

 

Od kontaktu.

Ze szkołą językową i umówieniem się na pierwsze spotkanie. Ze szkołą językową Live skontaktować możecie się na kilka sposobów. Dzwoniąc pod: 530 061 766 / 731 404 134; pisząc na: biuro@live.edu.pl; odwiedzając naszą stronę https://live.edu.pl/ albo zwyczajnie zaglądając do naszej siedziby przy ulicy Morgowej 4, Łódź Teofilów. Czekamy na Was!

Autor: szkoła językowa Live

język hiszpańskijęzyk niemieckijęzyk włoskikursy dla dziecikursy językowekursy językowe dla dorosłychkursy językowe dla dzieciporadnik