Indywidualnie i Interaktywnie u przedszkolaków

Indywidualnie i Interaktywnie u przedszkolaków

Poszukiwania

Angielski dla dzieci lekcje indywidualne - fraza ta często pojawia się wysoko na liście tych wyszukiwanych przez rodziców, którzy chcą, by ich dzieci rozpoczęły dodatkową naukę języka angielskiego. Równie często wyszukiwane są frazy: “angielski dla dzieci interaktywny” oraz “angielski dla dzieci online”. Jednak czy w wieku przedszkolnym dzieci powinny uczyć się samodzielnie albo wyłącznie przed komputerem? I w jakim zakresie obietnica interaktywności zostanie spełniona?

Angielski dla dzieci indywidualnie

Rozwiązanie to jest niezwykle korzystne, jeśli dziecko ma potrzebę przebywania w odosobnieniu, słabo dogaduje się z rówieśnikami lub potrzebuje dużej ilości spokoju i koncentracji. W takiej sytuacji spotkania z lektorem bądź lektorką sam na sam, we własnym domu mogą przynieść więcej korzyści niż zajęcia w grupie w zupełnie innym miejscu pełnym rozmaitych bodźców. Z drugiej strony, internet przeładowany jest ogłoszeniami, wśród których ciężko odnaleźć te, warte uwagi. Toną one między propozycjami niedoświadczonych, świeżo upieczonych studentów, jak i osób, dla których jest to tylko forma dorobku, a nie pasja i cel zawodowy.

Angielski dla dzieci online

To rozwiązanie sprawdzało się doskonale w czasie, gdy jedyną możliwością nauki była nauka zdalna. Sprawdziło się ono jednak nieco lepiej wśród starszych dzieci, niż u młodszych, które dopiero co miały zacząć nabywać nowe umiejętności nie tylko te językowe ale i wszelkie kompetencje miękkie jak współpraca w grupie czy pierwsze nawiązywanie więzi. Zajęcia językowe online są wciąż oferowane przez szkoły językowe również dla najmłodszych. Pozostaje pytanie, czy są to zajęcia, w których dziecko bierze faktyczny udział i rozwija się nie tylko językowo, czy przysłuchuje się jedynie i ogląda film z rówieśnikami, wpatrzone w monitor. Często odpowiedź na to pytanie przychodzi już za późno, kiedy przelew za kurs został zlecony.

Angielski dla dzieci interaktywny

Czym dzisiaj są zajęcia interaktywne? Czy to już konieczność zakładania okularów VR, czy praca z tabletem czy może wystarczy animacja zmieniająca się na tablicy interaktywnej za dotykiem dziecka? Szkoły językowe prześcigają się w ofertach dotyczących pracy na zajęciach metodami interaktywnymi, które jednak w praktyce nie wnoszą nic do zajęć ani tym bardziej do nabywania nowych umiejętności językowych przez dzieci. Obecnie jednak niemal każdy kurs językowy przeznaczony dla najmłodszych wyposażony jest w komponent zapewniający możliwość dalszej interaktywnej pracy nad językiem w domu w towarzystwie rodziców - tak by wspólne spędzanie czasu wolnego przed komputerem niosło ze sobą pozytywne skutki. Jednym z takich kursów, jeśli nie najsłynniejszym jest metoda Teddy Eddie, którą uczymy w szkole językowej Live.

Co w Live piszczy?

Grupowe kursy angielskiego dla najmłodszych w Live to przede wszystkim:

  • uczenie przestrzegania przyjętych zasad,
  • kształcenie umiejętności komunikowania się i współpracy
  • zapewnienie większego poczucia bezpieczeństwa,
  • wzmacnianie wiary we własne możliwości,
  • umożliwianie wzajemnego uczenia się od siebie,
  • pokonywanie nieśmiałości,
  • uczenie tolerancji i życzliwości,
  • zwiększenie zaangażowania i motywacji do pracy,
  • zachęcanie do podejmowania nowych zadań,

To właśnie łączymy z znaną w całej Polsce metodą Teddy Eddie. która daje możliwość rozpoczęcia swojej przygody z językiem obcym nawet dwu i trzylatkom. Teddy Eddie to kurs przygotowany dla dzieci w różnym wieku, pozwalający na rozpoczęcie w dowolnym momencie lub na kontynuację nauki: Teddy Eddie Start dla 2-3 latków, Teddy Eddie Standard dla dzieci w wieku 4-5 lat oraz Teddy Eddie ABC przeznaczony dla 5-6 latków. Dla każdej z grup wiekowych zajęcia i aktywności dostosowane są do możliwości poznawczych dzieci i zawierają elementy zabawy i aktywności ruchowych. Celem kursów jest zanurzenie dzieci w języku, pomoc w nabyciu pewności i umiejętności gotowych do wykorzystania w naturalnych sytuacjach.

Zajęcia odbywają się w siedzibie naszej szkoły w Łodzi na Teofilowie a w ramach interaktywności mamy dla dzieci i rodziców specjalną aplikację od Teddy Eddie pozwalającą na powtarzanie i utrwalanie wiedzy w domowych warunkach.

Czekamy na Was!

Z nami Twoje dziecko rozpocznie przygodę z językiem już w wieku 2 lat i dołączy do ponad 10 000 kursantów, którzy przez 20 lat naszej działalności postawili swoje pierwsze (i dalsze!) kroki na drodze rozwoju językowego.

Razem z Teddy Eddie czekamy na Was. Już dziś dajcie nam znać, że chcecie, aby Wasze dzieci rozwijały swoje umiejętności językowe od najmłodszych lat. Dzwońcie pod 530 061 766 oraz 731 404 134. Możecie też do nas napisać na biuro@live.edu.pl Jeśli chcecie dowiedzieć się o nas więcej zajrzyjcie na live.edu.pl

Zacznij spełniać marzenia, nie tylko językowe już dzisiaj razem z nami.

Do zobaczenia w Live!

Autor: Live

kursy dla dziecikursy językowe dla dziecinauka angielskiego